كميته مبارزه براى آزادى زندانيان زندانيان سياسى ٢

27 Nov

http://roozshomar-iran.blogspot.com/2009/02/1386_225

Friday, 30 April 2010

اول ماه مه٬ روز حضور قدرتمند ما در صف باشکوه اعتراض و مبارزه برای آزادی كارگران زندانى و تمامى زندانیان سیاسی است
وحشت جمهوری اسلامی در آستانه روز جهانی کارگر!

هر سال با فرا رسیدن اول ماه مه روز همبستگی بین المللی کارگری جمهوری اسلامی جنون آسا به جامعه خون می پاشد٬ سال گذشته در سپیده دم اول ماه مه دلارا دارابی را به قتل رساند تا در سایه برپا کردن چوبه دار٬ وحشت و زبونی خود را پنهان کند. با حمله به فعالین کارگری دهها نفر از آنان را بازداشت کرد. امسال نیز در آستانه اول ماه مه٬ با هجوم به تشکلهای معلمان و کارگران چنگال خونینش را به جامعه نشان میدهد. زبونانه تلاش میکند با ایجاد رعب و وحشت٬ مانع گسترش اعتراضات کارگران٬ معلمان و مردم شود.

طبق اخبار منتشر شده همایون جابری از فعالین سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در شرایطی کاملا غیر انسانی بعد از گذشت قریب به ده ماه از بازداشتش در روز اول ماه مه سال گذشته در بیرون از پارک لاله توسط ماموربن وزرات اطلاعات٬ در شعبه چهارده دادگاه انقلاب اسلامی توسط محمد تقوی یکی از قضات دست نشانده رژیم اسلامی بجرم واهی اخلال و برهم زدن امنیت کشور به یکسال حبس قطعی و سه سال حبس تعلیقی محکوم گردید!. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 07:15 0 comments
Thursday, 29 April 2010

دستگیری دو معلم در آستانه روز معلم
دويجه وله : صبح روز چهارشنبه، هشتم اردیبهشت ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به خانه‌های علی اکبر باغانی دبیرکل کانون صنفی معلمان و محمد بهشتی لنگرودی سخنگوی این کانون ،آنها را دستگیر کردند.برخی از وبلاگ‌های معلمان نیز فیلتر شده‌اند.

تنها چهار روز مانده به بزرگداشت روز معلم، دو معلم و عضو شورای مرکزی کانون صنفی معلمان توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

علی اکبر باغانی و محمد بهشتی لنگرودی روز شنبه چهارم اردیبهشت به دادگاه فراخوانده شده بودند. این دو با حضور در دادگاه به سوالات قاضی پاسخ داده و سپس به منازل خود بازگشتند.

اما ساعت ۸ صبح چهارشنبه هشتم اردیبهشت، ماموران وزارت اطلاعات به طور هم‌زمان به منازل این دو معلم رفته و آنها را با خود بردند.

پیمان عطار وکیل مدافع آقای باغانی در گفت و گو با دویچه وله ضمن تایید این خبر از علت این بازداشت اظهار بی اطلاعی کرد.

آقای عطار به دویچه وله گفت که پرونده قبلی موکلش که مربوط به سال ۱۳۸۵ می‌شده با صدور حکم بسته شده است و وی نمی‌داند این بار آقای باغانی به چه علت ابتدا احضار و سپس بازداشت شده است Read more!
Posted by Roya Bahraini at 12:13 0 comments
پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی کارگر
با شرکت هر چه گسترده تر در مراسم اول ماه مه به دفاع از حق حیات انسانی خود بر خیزیم

اول ماه مه روز جهانی کارگر در پیش است، این روز، روز همبستگی بین المللی طبقه کارگر و روز اعتراض جهانی ما کارگران به فقر و فلاکت و ستمی است که نظام سرمایه داری بر ما تحمیل کرده است.

در این روز کارگران در ابعادی میلیونی در نقاط مختلف جهان دست از کار میشکند، چرخهای تولید را میخوابانند، به خیابانها می ریزند و متحدانه فریاد برابری خواهی و رهایی از مشقات نظام سرمایه داری را سر میدهند.

اما اینجا در ایران، طبقه حاکم از یک سو با سرکوب هر گونه مراسم مستقل کارگری در روز جهانی کارگر و از سوی دیگر با توسل به نهادهای فرمایشی و براه انداختن مراسمهای دولتی، امکان برگزاری مراسم اول ماه مه را از طبقه کارگر ایران سلب کرده است.

مقابله با برگزاری مراسم های مستقل کارگری در اول ماه مه و به زندان افکندن و وارد کردن ضربات تازیانه بر گرده کارگران شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر، تنها گوشه کوچکی از بی حقوقی مطلق و مصائب بی شماری است که سیستم سرمایه داری در ایران بر طبقه کارگر تحمیل کرده است. . Read more!
Posted by Roya Bahraini at 12:10 0 comments
احضار جعفر عظیم زاده به شعبه 26 دادگاه انقلاب

شعبه 26 دادگاه انقلاب طی احضاریه ای کتبی جعفر عظیم زاده رئیس هیئت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران را به دادگاه فراخواند در این احضاریه به دلایل احضار عظیم زاده به دادگاه اشاره ای نشده است و طبق این احضاریه ایشان می باید روز 18 خرداد ماه در جلسه دادگاه حاضر شود.
جعفر عظیم زاده در مراسم اول ماه مه سال گذشته به همراه حدود 150 نفر دیگر در پارک لاله تهران دستگیر و بمدت 53 روز در زندان اوین در بازداشت بسر برد. لازم به یادآوری است ماههای آخر سال گذشته نیز آقایان محمد اشرفی، علیرضا ثقفی و محسن ثقفی به جرم شرکت در مراسم اول ماه مه 88 به دادگاه احضار و در دادگاه بدوی هر کدام به ترتیب به یکسال، سه و دوسال زندان تعزیری محکوم شدند و همایون جابری نیز به یکسال زندان تعلیقی محکوم شد.
اتحادیه آزاد کارگران ایران با محکوم کردن صدور احکام زندان برای شرکت کنندگان در مراسم اول ماه مه سال گذشته، احضار جعفر عظیم زاده را به دادگاه در آستانه فرا رسیدن روز اول ماه، سیاستی در راستای اعمال فشار بر فعالین کارگری جهت به تمکین واداشتن آنان برای عدم شرکت و دخالت در مراسم اول ماه مه ارزیابی میکند و آن را قویا محکوم میکند.
از نظر ما برگزاری مراسم روز جهانی کارگر و شرکت کارگران در این مراسم، حق مسلم و یکی از بدیهی ترین حقوق اجتماعی طبقه کارگر است و ما همدوش با کارگران در سراسر جهان، امسال نیز روز جهانی کارگر را هر چه با شکوه تر گرامی خواهیم داشت و اعتراض خود را به فقر و فلاکت و نابرابری فریاد خواهیم زد.
زنده باد اول ماه مه
اتحادیه آزاد کارگران ایران- هفتم اردیبهشت ماه 88
http://www.etehade.com
k.ekhraji@gmail.com
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 12:09 0 comments
كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى
در ادامه فعاليتهاى كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى در جهت انعكاس وضعيت زندانيان سياسى و جلب حمايت مردم, روز سه شنبه ٢٧ آوريل جلسه سخنراني در دانشگاه گولدسميت در لندن انگلستان برگزارشد۔

اين جلسه توسط عفو بين الملل گولد سميت, دانشجويان براى همبستگى ايران و كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى مشتركا برگزار شد۔
در اين جلسه ابتدا كارل دروت از طرف ” دانشجويان براى همبستگى ايران” صحبت كرد؛ وى ضمن معرفى گروهشان به اهميت ضرورت فعاليت در رابطه با ايران و بلاخص دانشجويان اشاره كرد۔ سپس شيوا محبوبى سخنگوى كميته به تفصيل در مورد وضعيت زندانيان سياسى و شكنجه هايى كه در زندان اعمال ميشود صحبت كرد۔ در اين بخش شيوا همچنين به مقاومت و اشكال اعتراضى زندانيان سياسى در زندان, مبارزات مردم و مشخصا خانواده هاى زندانيان سياسى و گسترش خواست آزادى زندانيان سياسى اشاره كرد۔ وى در رابطه با حمايتهاى بين المللى و ضرورت تشديد فشار بر رژيم اسلامى و اقدامات در اين زمينه صحبت كرد۔ در خاتمه شيوا محبوبى از شركت كنندگان خواست كه به كمپين براى آزادى زندانيان سياسى بپيوندند۔

در ادامه جلسه در رابطه با وضعيت زندانيان سياسى در ايران, اقدامات عملى در حمايت از آنها و برنامه هاى آتى بحث و تبادل نظر شد۔

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى
٢٧ آوريل ٢٠١٠

.
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 12:06 0 comments
Monday, 26 April 2010

ترس و وحشت آخوند از سرنگونی رژیم

Read more!
Posted by Roya Bahraini at 10:08 0 comments
بى خبرى مطلق از زندانى سياسى محکوم به اعدام
آژانس ايران خبر: عزيز محمد زاده به اتهام ا قدام عليه امنيت ملى و محاربه با خدا در دادگاه شهر سقز به اعدام محکوم شد. نامبرده فرزند على و 26 سال سن دارد .و اهل شهر بانه که در تاريخ 21/7/ 1388 توسط نيروهاى امنيتى اين شهر دستگير و به بازداشت گاه شهر بانه منتقل ميشود که بعد از 3 ماه آزار و شکنجه هاى شديد به زندان شهر سقز انتقال ميابد .
اداره اطلاعات شهر بانه و سقز پس از دستور مصادره اموال عزيزمحمدزاده فعال کرد محکوم به اعدام ، وى را از داشتن وکيل نيز محروم کرده اند. پس از صدور حکم اعدام براى عزيز محمدزاده خانواده وى برايش وکيل ميگيرند که پس از مراجعه وکيل و خانواده ، دادگاه شهر سقز به آنها ميگويد که به دستور وزارت اطلاعات ، عزيزمحمدزاده اجازه وکيل ندارد.
عزيز محمدزاده فعال كرد محكوم به اعدام كه به اعتراض به حكم اعدام خود دست به اعتصاب غذا زده بود توسط نيروهاى امنيتى از سلول انفرادى زندان شهر سقز به سلول انفرادى اطلاعات اين شهر منتقل ميشود.آنهم در شرايطى که در اعتصاب غذا بسر ميبرد و دچار خون ريزى داخلى شده بود . و هيچ گونه خبرى از مکان و اوضاع وى در دست نيست.
از سوى ديگر بنا به‌ اعلام يكى از نزديكان اين فعال محکوم به‌ اعدام، وى طى مدت زمان بازداشت در بازداشت گاه اداره‌ى اطلاعات بانه، زيز شديدترين شكنجه هاى ممكن بوده و هم اكنون در وضعيت نامشخصى به‌ سر مى برد و خطر مرگ هر لحظه وى را تهديد ميكند. و با مراجعه مکرر خانواده نامبرده تاکنون هيچ گونه خبرى از محل نگهدارى و اوضاع وى دريافت نکرده اند.
. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 10:02 0 comments
نامه يک زندانی سياسی محکوم به اعدام به دبير کل ملل متحد
رياست محترم سازمان ملل متحد جناب آقای بان کی مون،
با سلام و نهايت ادب و احترام خدمت شما رياست محترم سازمان ملل به استحضار حضرت عالی می رسانم اينجانب مهدی اسلاميان روشنفکر و مدافع حقوق بشر و زندانی سياسی که مدت 2 سال است بی گناه تحمل حبس می نمايم و مدت يک سال است در سلولهای مخوف و انفرادی بند 209 زندان اوين زير شديدترين شکنجه ها قرار داشتم و تمامی اين سختيها را به جرم برادر بودن متحمل شدم .
طبق گفته های نادرست معاون امنيت دادستان دادگاه انقلاب پايتخت ايران تهران به اتهام محاربه، افساد فی ارض ،عضويت در انجمن پادشاهی ،تلاش برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ايران ،کمک مالی موثر به گروهای ضد انقلاب بی دليل و بدون هيچ دليل و مدرکی و اعترافی توسط قاضی به اعدام محکوم شدم .
و هم اکنون در برابر چوبه دار ايستاده ام و سه نفر از هم بندانم بخصوص برادر کوچکم (محسن اسلاميان 19 ساله) در تاريخ 21 / 2 / 1388 در شيراز اعدام شدند و مابقی هم بندانم در زندان اوين بدون هيچ دليل و مدرکی متحمل کيفر شديم .
. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 10:01 0 comments
سه فعال صنفی معلمان در آستانه روز معلم بازداشت شدند
کلمه: سه نفر از معلمان و فعالان صنفی معلمان توسط اداره اطلاعات همدان بازداشت شدند.

به گزارش کلمه، براساس گزارش های دريافتي، اطلاعات همدان از آقايان علی نجفی و محمد خانی و سعيد جهان آرا طی تماس های تلفنی به صورت جداگانه خواسته شده بود که خود را ساعت ۸ صبح روز شنبه به اداره اطلاعات معرفی نمايند .

اين افراد با حضور در اداره اطلاعات همدان با بازجويی های طولانی مواجه شدند و در نهايت به بازداشتگاه های انفرادی اداره اطلاعات منتقل شدند و تا زمان مخابره اين خبر از وضعيت آنها اطلاعی در دست نيست .
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 10:00 0 comments
Sunday, 25 April 2010

ليست شماره يک اسامى زندانيان محکوم و محکومان به زندان
– سامان آتشک – تبليغ بهاييت – محل نگهدارى : زندان مرکزى سنندج – محکوميت : 1 سال حبس تعزيرى
2 – رشيد آخکندى – محاربه – محل نگهدارى : زندان مرکزى سنندج – محکوميت : اعدام
3 – هلمت حسن آذر پور – فعال سياسى – محل نگهدارى : زندان مرکزى مهاباد – محکوميت : 15 سال حبس تعزيرى
4 – سروت آذرنيوش – عضويت در احزاب کردى – محل نگهدارى : زندان مرکزى اروميه – محکوميت : 1 سال و نيم حبس تعزيرى
5 – يوسف آرساز – عضويت در احزاب کردى – محل نگهدارى : زندان مرکزى اروميه – محکوميت : 7 ماه حبس تعزيرى
6 – حميد آرغيش – فعال فرهنگى -هويت طلب ترک – محل نگهدارى : زندان خوى – محکوميت : 1 سال حبس تعزيرى
7 – رضا آغه ميرى – نامعلوم – محل نگهدارى : زندان مرکزى سنندج – محکوميت : 16 ماه حبس تعزيرى
8 – حسن آقا جانى – جاسوسى – محل نگهدارى : زندان اوين – محکوميت : حبس ابد
9 – هدايت الله آقايى – اخلال در نظم عمومى – محل نگهدارى : زندان اوين – محکوميت : 2 سال و شش ماه حبس
10 – محمد امين آگوشى – محاربه – محل نگهدارى : زندان اروميه – محکوميت : اعدام
11 – احمد آلبوغيش – فعال سياسى عرب – محل نگهدارى : زندان کارون اهواز – محکوميت : 6 سال
12. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:30 0 comments
زندگی نامه عبدالرضا قنبری معلم و مدرس دانشگاه محکوم به اعدام
عبدالرضا قنبری نويسنده، معلم و استاد دانشگاه اواخر سال گذشته از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، عبدالرضا قنبری معلم پاکدشتی که روز دوشنبه 14 دی ماه 88 در دفتر دبيرستان مدرس حصار امين پاکدشت و در حين انجام تدريس توسط 5 تن از مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند 209 در زندان اوين منتقل شد پس از گذشت يک ماه توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شده است.
متن زير مختصری از زندگی نامه اين معلم اعدامی است که اشاره ای به فعاليت های فرهنگی نامبرده نيز دارد.
. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:28 0 comments
تجمع شبانه تعداد زيادی از خانواده های دستگير شدگان در مقابل زندان اوين
بنابه گزارشات رسيده به “فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران” ده ها نفر از خانواده ها ی زندانيان سياسی در مقابل زندان اوين تجمع کردند و خواستار آزادی فوری و بی قيد وشرط عزيزان خود شدند.
روز شنبه 4 ارديبهشت ماه از حوالی ساعت 20:45 خانواده های زندانيان سياسی در مقابل زندان اوين تجمع کردند و خواستار آزادی عزيزان خود شدند . خانواده ها عليرغم بارندگی به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند و هر لحظه که اين تجمع ادامه می يافت بر تعداد تجمع کنندگان افزوده می شد.
خانواده ها بدليل بارندگی در زير پل تجمع کرده بودند. تعداد زيادی از خانواده ها عليرغم سپردن وثيقه برای عزيزانشان ولی هفته ها است که از آزادی آنها خوداری می کنند.همچنين در ميان زندانيان سياسی تعدادی هستند که زمان بسيار کوتاهی به پايان محکوميت آنها باقی مانده است ولی بازجويان وزارت اطلاعات از آزادی آنها ممانعت می کنند.
تجمع اعتراضی خانواده ها تا لحظه انتشار خبر همچنان ادامه دارد و گفته می شود اين تجمعات در روزهای آينده ادامه خواهد يافت.
فعالين حقوق بشر ودمکراسی در ايران
04 ارديبهشت 1389 برابر با 24 آپريل 2010

Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:26 0 comments
اسامى کارگران جانباخته حوادث پس ازانتخابات درسال 88
آژانس ايران خبر:اسامى زير ,اسامى شهداى راه آزادى است كه درحوادث پس ازانتخابات درسال 88 به شهادت رسيدند , با گلباران مزار آنها در بهشت زهرا يادشان را در آستانه روز كارگر گرامى بداريم .
محمود رئيسى نجفى كارگر
بهمن جنابى خوش ,19 ساله ,كارگر لوله كش و تاسيسات لوازم برقى
احمد نجاتى , فرزند على , 22 ساله , كارگر كه با ضربات باطوم به شهادت رسيد
سجاد قائد رحمتى , اهل درود لرستان , كا رگر
حسين اختر زند , اهل اصفهان , كارگر
فرزاد جشنى 19 ساله , فرزند جعفر , اهل ايلام , كه براى كا ر به تهران رفته بود .
ابوالفضل عبدللهى , برق كار , بر اثر اصابت گلوله به سر ش به شهادت رسيد
سعيد عباسى , 28 ساله , در اثر شليك گوله جانيان به شهادت رسيد
ميثم عبادى , 17 ساله , كارگر فرش فروش در فلكه صادقيه با اصابت گلوله به شكمش به شهادت رسيد

عباس ديسناد , كارگر بازارى , 48 ساله در اثر ضربات باتون بر سرش به شهادت رسيد
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:25 0 comments
کابوس دانشجويان زندانی رهایم نمی‌کند، گفت‌وگوی نوشابه اميری با محمد ملکی
صدای “استاد” رنگ بيماری گرفته، قدرت کلامش اماهمچنان برجاست: “به عنوان پيام به مسئولين جمهوری اسلامی، به گردانندگان امور می گويم ۳۰ سال خشونت کرديد، بياييد يک سال هم محبت کنيد، دانشجويان را آزاد کنيد، ببينيد نتيجه بهتری می گيريد يا نه.” اين را دکتر محمد ملکی، اولين رئيس دانشگاه تهران می گويد که پس از سومين دور زندانی بودن در جمهوری اسلامی، کابوس شب هايش اين است: “جوانان و دانشجويان ما که در زندان ها هستند؛ به آنهاحکم های عجيب و غريب می دهند. اين دردناک است. از بيماری جسمی گذشته؛ اين وضعيت روانم را برهم می ريزد؛ رنج آورست.”
قصد اين بود که از دکتر ملکی، استاد قديمی دانشگاه تهران در مورد وضعيت فعلی اش بپرسيم، او اما ترجيح داد درباره دانشجويان حرف بزند. جوانانی که نام آنها را نمی دانيم اما: “فرض کنيد شعاری دادند در دفاع از آزادی، در دفاع از حقی که در انتخابات برای خود قائل بودند؛ لازمه اش اين مدت زندان است؟”
براساس آخرين اطلاعات، وکلای دکتر ملکی مدارکی در مورد بيماری وی به قاضی ارائه کرده و خواستار تعويق محاکمه وی شده اند؛ محاکمه ای که قرار بود امروزبرگزار شود و با اين اتهامات: “توهين به رهبری”، “اقدام عليه امنيت ملی”، “ارتباط با منافقين”، “محاربه” … . Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:18 0 comments
سه شنبه ٢٧ آپريل ٢٠١٠>> شرايط زندانيان سياسى در ايران>> سخنرانى در كالج گولدسميت در لندن انگلستان‏
سخنرانى در كالج گولدسميت در لندن انگلستان

شرايط زندانيان سياسى در ايران

زمان: سه شنبه ٢٧ آپريل ٢٠١٠

مكان : Goldsmiths College, Lewisham Way, New Cross, London SE14 6NW

http://www.gold.ac.uk/find-us/

سخنرانان:

كارل دروت: دانشجويان لندن در همبستگى با ايران

شيوا محبوبى: كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى در ايران

روزالين وارن: عفو بين الملل كالج گولدسميت Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:15 0 comments
برنامه “براى آزادى زندانيان سياسى”

برنامه راديويى كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى, در شهر گوتنبرگ سوئد آغاز به كار كرد
يكشنبه هر هفته ساعت ١١ الى ١٢ ظهر به وقت اروپاى مركزى
روى موج FM فركانس 102.6 مگاهرتز در شهر گوتنبرگ سوئد پخش ميشود
جهت دسترسى به اين برنامه در ساير نقاط دنيا به سايت اينترنتى http://www.gnf.nu مراجعه كرده و روى لينك 102.6 مگاهرتز كليك كنيد
تهيه كننده و مجرى برنامه: نازنين صديقى
ايملهاى تماس:
nazmoa@msn.com
freepoliticalprisoners@gmail.com
0046 31 3351251 / 0046 31 3351252 / 0046 704914072 تلفنهاى تماس:
فاكس : 0046 31 3351259

Read more!
Posted by Roya Bahraini at 04:13 0 comments
Monday, 19 April 2010

CFPPI
يورش گارد زندان و رفتارهای وحشيانه رئيس بند با زندانيان و گوشمالی او توسط زندانيان
________________
وضعيت جسمی نامناسب رضا خندان نويسنده دربند
________________
قتل دو زندانی توسط نيروهای گارد ويژه زندان اروميه
_________________
نقض حق قانونی تفکيک جرايم در بند زنان اوين
_________________
بنابه گزارشات رسیده به فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،صبح امروز فعال دانشجوئی نادر احسنی از دستگیر شدگان 16 آذر 1386 برای اجرای محکومیت سنگین و غیر انسانی 1 سال زندان دستگیر و به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.
__________________
درگیری شدید زندانیان زندان گوهردشت با مزدوران رژیم
___________________
بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران”،روز گذاشته نیروهای گارد زندان به سالن 3 بند1 زندان گوهردشت یورش بردند و زندانیان را مورد اذیت و آزار قرار داد که منجر به زد و خورد زندانیان با رئیس بند 1 حسن آخریان و متواری شدن وی شد.
روز یکشنبه 29 فروردین ماه حوالی ساعت 08:00 صبح نیروهای گارد زندان به زندانیان بی دفاع یورش بردند و تحت عنوان بازرسی زندانیان را با شیوه ای وحشیانه ای به محوطه زندان منتقل کردند. سپس نیروی گارد زندان اقدام به تخریب و ضبط وسائل شخصی زندانیان نمودند. این یورش تا ساعت 11:00 ادامه داشت
__________________.
سه سال و نیم زندان و پنجاه ضربه شلاق برای یک زندانی سیاسی

سایت کلمه: حکم محمد نوری زاد صبح روز شنبه در شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی از طرف قاضی پیرعباسی به وکیل نوری زاد آقای علیزاده طباطبایی ابلاغ شد. به گزارش خبرنگار “کلمه” در این حکم محمد نوری زاد به سه و نیم سال زندان همراه با پنجاه ضربه شلاق محکوم شده است . متهم بیست روز مهلت دارد تا به این حکم اعتراض کند

محمد نوری زاد به دلیل سه نامه به رهبری و مقاله ای در نقد سخنان جناحی رییس قوه قضایه ۱۲۰ روز پیش بازداشت شده است که ۷۰ روز آن را در انفرادی بوده. وی در حال حاضر در بند ۲۴۰ و در یک سلول سه نفره اسیر است . نوری زاد صد و شش روز گذشته را در اعتراض به بازداشت غیر قانونی و برخورد توهین آمیز بازجوها روزه سیاسی گرفته است
_________________________
شکنجه فعالین شهر یاسوج طی مدت بازداشت
بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” فعالین دانشجوئی و حقوق بشری دستگیر شده در شهر یاسوج علیرغم آزادی از زندان ولی تحت فشارهای مستمر بازجویان وزارت اطلاعات در این شهر قرار دارند.
فعالین دانشجوئی و حقوق بشری شهر یاسوج که از روز 13 بهمن با یورش وحشیانه مامورین وزارت اطلاعات به منازلشان دستگیر و به سلولهای انفرادی منتقل شدند. در طی این یورشهای وحشیانه تعدادی از فعالین شهر یاسوج که اسامی آنها به قرار زیر است بازداشت شدند: آقای اردوان قرائتی 13 بهمن دستگیر و بعد از مدتی آزاد شد،حسن اکوانیان همزمان دستگیر و پس از یک هفته آزاد شد.رضا اکوانیان 13 بهمن دستگیر و تا 22 بهمن در زندان بسر برد. محمد طاهر اکوانیان که ساکن دهدشت بود زمان یورش مامورین وزارت اطلاعات در منزل حاضر نبود و موفق به دستگیری او نشدند
______________________
وضعیت نامساعد روحی و جسمی فعال دربند حقوق زنان
خبرگزاری هرانا – محبوبه کرمی، فعال حقوق بشر و زنان و از همکاران سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در شرایط روحی و جسمی نامناسبی در بند 2 الف نگهداری می شود.
بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، خانم محبوبه کرمی از اعضای سابق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و فعال حقوق زنان که درپی سناریو سازی دستگاه امنیتی برای فعالان حقوق بشر در تاریخ 11 اسفند ماه سال گذشته توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به بند 2 الف منتقل شده است، به دلیل ابتلا به بیماری آنفولانزا و عدم رسیدگی پزشکی در وضعیت جسمی نا مساعدی بسر می برد.
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 11:27 0 comments
فعال دانشجويی نادر احسنی دستگير و به زندان اوين منتقل شد
بنابه گزارشات رسيده به فعالين حقوق بشر و دمکراسی در ايران،صبح امروز فعال دانشجوئی نادر احسنی از دستگير شدگان 16 آذر 1386 برای اجرای محکوميت سنگين و غير انسانی 1 سال زندان دستگير و به قرنطينه زندان اوين منتقل شد.
روز دوشنبه 30 فروردين ماه فعال دانشجويی نادر احسنی از دستگير شدگان 16 آذر 1386 پس از مراجعه به دادگاه انقلاب دستگير و به قرنطينه زندان اوين منتقل شد.نادر احسنی در شعبه 28 داداگاه انقلاب توسط محمد مقيسه ای معروف به ناصريان از اعضای کمسيون قتل عام زندانيان سياسی سال 1367 به حکم سنگين و غير انسانی 1 سال زندان محکوم شده بود.او روز 12 بهمن طی احظاريه ای برای به اجرای در آوردن حکم سنگين و غير انسانی به اجرای احکام دادگاه انقلاب احضار شده بود.
نادر احسنی در پی يورشهای گسترده بهمن ما 88 همراه با خواهرش الهام احسنی دستگير شد و چند هفته در بند مخوف 209 بسر برد. در طی مدت بازداشت شکنجه گر معروف و يکی از سربازجوی وزارت اطلاعات در بند 209 زندان اوين با نام مستعار علوی آنها را تحت شديدترين شکنجه های جسمی و روحی قرار داد .علوی همچنين در طی بازجوئيهای طولانی و طاقت فرسا آنها را مورد رذيلانه ترين توهينها و تهديدات قرار داد. Read more!
Posted by Roya Bahraini at 11:10 0 comments
Friday, 16 April 2010

زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا می‌زنند
گروهی از زندانیان سیاسی اوین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان، از روز اول اردیبهشت دست به اعتصاب غذا می‌زنند. زندانیان گوهردشت نیز از وضعیت نامناسب آب آشامیدنی این زندان می‌گویند.
.
زندانیان سیاسی زندان اوین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده‌اند که به منظور رسیدگی به خواست‌هایشان از روز اول اردیبهشت دست به روزه سیاسی می‌زنند. به گزارش وبسایت‌های خبری، این زندانیان با اعتراض به وضعیت بلاتکلیف بسیاری از دستگیرشدگان و نیز صدور احکام سنگین و ناعادلانه برای گروهی دیگر، خواستار پایان دادن به این روند شده‌اند.

در بخشی از بیانیه‌ی زندانیان سیاسی خطاب به ملت ایران آمده است: «آگاه باشید ما سبز اندیشان محبوس در زندان اوین، در اعتراض به این رفتارهای غیر قانونی، غیر شرعی و غیر انسانی حاکمیت در جریان دستگیری‌ها، بازداشتها و محاکمه‌ها و اکنون نگهداری فرزندانتان در وضعیت معیشتی‌، بهداشتی، رفاهی و تفریحی که گاه بسیار نازلتر از وضعیت مشابه برای محکومان عادی و حتی جنایتکاران، قاچاقچیان و… است، از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ روزه سیاسی و شرعی خود را بصورت گسترده و زمان بندی شده آغاز خواهیم کرد‌و در صورت عدم رسیدگی به مطالبات خود و درخواست‌های زیر، اقدام‌های خویش را در خرداد ماه بسط و گسترش خواهیم داد».

در ادامه، خواستهای زندانیان به این صورت اعلام شده است: «لغو و تقليل احكام صادره عليه زندانيان سياسی، امنيتی و مطبوعاتی در دادگاه‌های فرمايشی پس از خرداد ۸۸، آزادی فوری كليه بازداشت‌شدگان تا زمان برگزاری دادگاه‌ها با قيد وثيقه و كفالت، رعايت اصل ۱۶۸ قانون اساسی در كليه محاكم، رسيدگی به روند غيرقانونی و غيرعادلانه بازجويی‌ها، دادرسی‌ها و مجازات متخلفان در تمامی سطوح و بهبود وضعيت غذايی، بهداشتی، رفاهی و تفريحی كليه زندانيان و بازداشت شدگان».­

مطابق اصل ۱۶۸ قانون اساسی جمهوری اسلامی رسیدگی به جرائم سیاسی و مطبوعاتی باید علنی و با حضور هیأت منصفه در محاکم دادگستری صورت گیرد.

نامه شبنم مددزاده از زندان

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: شبنم مددزاده دانشجوی زندانی از شکنجه‌هایی که در طول یک سال بر او و برادرش اعمال شده سخن گفته استهم‌زمان با انتشار بیانیه زندانیان اوین در اعتراض به وضعیت نامناسب زندانیان، شبنم مددزاده دانشجوی زندانی نیز نامه‌ای را منتشر کرده است.

در این نامه با اشاره به شکنجه‌های جسمی و روحی بر این دانشجو و برادر زندانی‌اش، شرح جلسات دادگاه آمده و در بخشی از آن چنین نوشته شده: «دادگاه با حضور نماينده دادستان و بازجوهای اطلاعات برگزار می‌شود. کيفرخواست خوانده می‌شود. اتهامات، محاربه و تبليغ عليه نظام … در مقابل اين اتهامات اجازه دفاع از ما سلب می‌شود. در مقابل دفاعيات فرزاد که من در مراحل بازجويی شکنجه شدم، مرا مورد ضرب وشتم قرار دادند، قاضی آثار شکنجه را می‌خواهد! و اين در حالی است که يک سال از بازداشت ما می‌گذرد. در طول يک سال هر زخمی التيام می‌يابد الا زخم روح! اما کيست که آن را بشنود يا ببيند؟! در مقابل اعتراض ما قاضی جواب داد مشت و لگد که شکنجه محسوب نمی‌شود».

(متن این نامه را می‌توانید در لینک زیر بخوانید)

شبنم مددزاده روز اول اسفند ماه ۱۳۸۷ در حالی که قصد شرکت در جلسه شورای دفتر تحکیم وحدت را داشت از دانشگاه تربیت معلم تهران خارج اما در میانه‌ی راه دستگیر شد.

ساعت ۳ بعدازظهر همان روز با برادر وی فرزاد مددزاده تماس گرفته و گفته شد برای تحویل خواهرش به کلانتری رجایی‌شهر کرج برود. اما فرزاد مددزاده نیز پس از این مراجعه بازداشت شد.

شبنم مددزاده در نامه‌ی خود نوشته است که به علت فشارهای واردشده بر پدرش در این یک سال و نیز رفتار بد ماموران قضایی و امنیتی با وی، بینایی یک چشم پدر این دو دانشجو از بین رفته است.

وضعیت نامناسب سایر زندانیان اوین

گزارش‌های رسیده از اوین حاکی از وضعیت جسمانی بد برخی از زندانیان سیاسی این زندان است. بدرالسادات مفیدی دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران که از هفتم دی ماه در بازداشت به سر می‌برد، یکی از این زندانیان است.

مسعود آقایی همسر این زندانی در گفت و گو با سایت جرس اعلام کرده که همسرش از روز ۱۵ اسفندماه مجددا تحت بازجویی‌های شدید و بی‌وقفه قرار گرفته است. آقایی که روز ۲۶ فروردین موفق به دیدار با همسرش شده گفته که خانم مفیدی دچار لرزش‌های غیرقابل کنترل دست و سر شده و پزشک زندان اکیدا توصیه کرده که وی مورد معاینه پزشک اعصاب و روان قرار گیرد.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: بدرالسادات مفیدی دبیر انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در اثر بازجوهایی‌های مداوم دچار لرزش بی‌اختیار دست و سر شده استهمچنین خانم مفیدی از دخترانش خواسته تا از انجام هرگونه مصاحبه خودداری کنند.

مهدی محمودیان روزنامه‌نگار و عضو جبهه مشارکت نیز زندانی دیگری است که خبر وخامت حال او به بیرون زندان منتقل شده. مادر وی اعلام کرده که این زندانی دچار عفونت شدید ریه شده است.

عیسی سحرخیز و عمادالدین باقی نیز دو زندانی دیگری هستند که خانواده‌های آنان اعلام کرده‌اند از وضعیت نامناسب جسمی برخوردارند. به گفته‌ی خانواده‌های این دو زندانی، عمادالدین باقی در زندان دچار حمله تنفسی شده و عیسی سحرخیز نیز به دلیل اعتصاب غذا دچار افت وزن و ضعف شدید شده است.

آب آلوده در زندان گوهردشت

پایگاه خبری فعالان حقوق بشر و دموکراسی در ایران گزارش داده که آب آشامیدنی زندان گوهردشت کرج (رجایی‌شهر) از اواخر اسفندماه به دلیل نشت فاضلاب آلوده شده است.

بر اساس این گزارش طی روزهای گذشته ۲۰ نفر از زندانیان بند یک این زندان به بهداری منتقل شده‌اند.

همچنین بهداری زندان به زندانیان اعلام کرده که از نوشیدن آب زندان خودداری کنند و برای آشامیدن از آب معدنی فروشگاه زندان استفاده کنند.

این در حالی است که بسیاری از زندانیان قادر به خرید آب معدنی نیستند و ناچارند از آب زردرنگ و آلوده زندان بیاشامند.
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 21:34 0 comments
Wednesday, 14 April 2010

دوشنبه 5 آپريل۲۰۱۰ —- مرسده قايدى — اخبار , مصاحبه با مرجان افتخارى در راب,طه با زندان , مصاحبه با شهناز كايدپور دختر مادر مرواريد يكى از مادران خاوران
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 09:55 0 comments
دوشنبه 12 آپريل 2010—- شيوا محبوبى — اخبار, مصاحبه با مادر فرزاد كمانگر, نامه فرزاد كمانگر, ٢ مصاحبه در رابطه با زندانيان سياسى
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 09:54 0 comments
Tuesday, 13 April 2010

یازده نفر در سه روز در ايران اعدام شدند. مطهره بهرامي به اعدام محکوم شد و دهها زنداني تحت فشارهاي شديد قرار دارند.

اعتصاب غذا در زندان اروميه
به مردم آزاده در ايران و در دنيا !
موج جديدي از اعدامها در ايران شروع شده٬ موج جديدي از اعمال فشار به زندانيان٬ انتقال زندانيان به سلولهاي انفرادي٬ تحت فشار گذاشتن زندانيان به اعتراف به جاسوسي و فجايع متعددي در زندانهاي حکومت اسلامي اتفاق مي افتد. جانيان حاکم بر ايران٬ براي ساکت کردن مردم منزجر از حکومت به هر جنايتي دست ميزنند. قتل و شکنجه و تجاوز و جنايات بيشرمانه٬ جان و امنيت زندانيان سياسي بسياري را تهديد ميکند. بسياري از زندانيان بي نام و نشان را حکومت اسلامي تا حد مرگ شکنجه ميکند واين زندانيان در اين شرايط وحشيانه٬ تنها راه اعتراضي را در اعتصاب غذا مي بينند و در ادامه اعتصاب غذا جان تعداد بيشتري به خطر مي افتد. به اين فجايع بايد متحدانه اعتراض کرد. نبايد ناظران ساکت اين فجايع باشيم.
.
.

Read more!
Posted by Roya Bahraini at 20:38 0 comments
فرشته هایی که دوشنبه ها می خندند

تقدیم به نیایش و شکیبا بداقی و همه کودکانی که سفره هفت سین امسال, والدینشان در کنارشان نیستند.

به لالایی هم سلولم گوش سپرده بودم، برای دخترانش پریا و زهرا می خواند، همراه با لالایی حزین او هق هق گریه هم سلولی دیگر من نیز بلند شد، اشک های مرا نیز ناخودآگاه سرازیر نمودند.دومین بار بود که دستگیر می شد، بار اول به یکسال حبس محکوم شده بود و حالا باید ۱۰ سال دیگر می ماند، همه شوق و اشتیاقش این بود که کودکانش روز دوشنبه به ملاقات او می آمدند.
. .
Read more!
Posted by Roya Bahraini at 10:54 0 comments
Newer Posts Older Posts Home
Subscribe to: Posts (Atom)
كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى ٢٠ ژوئن را روز جهانى حمايت از زندانيان سياسى در ايران اعلام ميكند

بیستم ژوئن روز حمایت از زندانیان سیاسی است! تمامی زندانیان سیاسی باید بدون قید و شرط آزاد گردند

Join us on 20th June 2011 Global day of action in support of political prisoners in Iran

لطفا طومار حمایت از زندانیان سیاسی را به مناسبت ۲۰ ژوئن امضا کنید

به عضویت فیس بوک ۲۰ ژوئن در بیایید

برای اطلاعات به صفحه اینترنتی زیر مراجعه نمایید.

شما نیز میتوانید در برگزاری آین روز سراسری به هر طریق ممکن شرکت کنید.

با ما تماس بگیرید. کمک کنید این روز را هر چه وسیعتر برگزار کنیم.

|Shiva Mahbobi

Tel: +44 (0) 7572356661
freepoliticalprisoners@gmail.com

Your pictures عکس های شما

David Cockroft, General Secretary International Transport Workers’ Federation (ITF) In support of political prisoners in Iran March 2011دیوید کرافت مدیر فدراسیون بین المللی کارگران حمل و نقل در حمایت از زندانیان سیاسی در ایران
متن پیام دیوید کاکرافت به فارسی

Keith Best, Chief Executive of the Medical Foundation for the Care of Victims of Torture کیتس بیتس،مدیر بنیاد پزشکی درمان قربانیان شکنجه

campaign: “I am her voice” کار زار : من صدای او هستم

Zahra Bahrami as Mother and Grand Mother was Executed زهرا بهرامی ، زهرای مادر ، زهرای ما را اعدام کردند
Zahra Bahrami Execution Report and Protest Letter in English
خبر اعدام زهرا بهرامی و فرمت نامه های اعتراضی به زبان فارسی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی در ایران

كميته مبارزه براى آزادى زندانيان زندانيان سياسى ٢٠…
Home
برای آزادی كارگران زندانی این طومار را امضا كنید و برای آدرس ایمیلهای خود نیز بفرستید

شیوا محبوبی : مسئول کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
برنامه های تلویزیونی ضبط شده کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی از کانال جدید

صفحه فیس بوک
کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
Blog Archive

► 2012 (91)
► 2011 (233)
▼ 2010 (272)
► December (12)
► November (26)
► October (16)
► September (32)
► August (13)
► July (9)
► June (29)
► May (24)
▼ April (43)
اول ماه مه٬ روز حضور قدرتمند ما در صف باشکوه اعترا…
دستگیری دو معلم در آستانه روز معلم
پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به مناسبت فرا رسید…
احضار جعفر عظیم زاده به شعبه 26 دادگاه انقلاب
كميته مبارزه براى آزادى زندانيان سياسى
ترس و وحشت آخوند از سرنگونی رژیم
بى خبرى مطلق از زندانى سياسى محکوم به اعدام
نامه يک زندانی سياسی محکوم به اعدام به دبير کل ملل…
سه فعال صنفی معلمان در آستانه روز معلم بازداشت شدن…
ليست شماره يک اسامى زندانيان محکوم و محکومان به زن…
زندگی نامه عبدالرضا قنبری معلم و مدرس دانشگاه محکو…
تجمع شبانه تعداد زيادی از خانواده های دستگير شدگان…
اسامى کارگران جانباخته حوادث پس ازانتخابات درسال 8…
کابوس دانشجويان زندانی رهایم نمی‌کند، گفت‌وگوی نوش…
سه شنبه ٢٧ آپريل ٢٠١٠>> شرايط زندانيان سياسى در اي…
برنامه “براى آزادى زندانيان سياسى”
CFPPI
فعال دانشجويی نادر احسنی دستگير و به زندان اوين من…
زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا می‌زنند
دوشنبه 5 آپريل۲۰۱۰ —- مرسده قايدى — اخبار , مصا…
دوشنبه 12 آپريل 2010—- شيوا محبوبى — اخبار, م…
یازده نفر در سه روز در ايران اعدام شدند. مطهره بهر…
فرشته هایی که دوشنبه ها می خندند
چند خبر از زندان های جمهوری اسلامی
تجمع اعتراضی خانواده های دستگیر شدگان در مقابل زند…
بهروز جاويد تهراني در خطر مرگ, در همه جا عليه اين …
.ExternalClass p.ecxMsoNormal, .ExternalClass li….
برنامه ها از طريق سايت اينترنتى ما قابل مشاهده اس…
The Situation of Political Prisoners in Iran
سخنرانى در كالج گولدسميت در لندن انگلستان
FREE OSANLOO
منصور اسانلو باید فوری و بیدرنگ آزاد شود!
اوین؛ یک قرن زندان و چهار حکم اعدام برای زندانیان …
محاکمه دو دقيقه ای و سه سال حبس تعزيری برای آبتين …
زندانی سياسی که دچار حمله قلبی شده، با پابند و دست…
زندانی سياسی بهروز جاويد طهرانی در هفتمين روز اعتص…
یکی از زنان دستگیرشده عاشورا بیش از 3 ماه در انفرا…
دست‌کم ۸ روزنامه‌ نگار بیمار در زندان‌ های رژیم
پاره کردن عکس خامنه ای در مراسم سیزده بدر
یکی از زنان دستگیرشده عاشورا بیش از 3 ماه در انفرا…
فعال حقوق بشر به یازده سال زندان محکوم شد
صدور احکام غير قانونی 5 ترم تعليق برای دانشجويان د…
فهرست محکوميت‌های سنگين تعدادی از زندانيان گمنام ب…
► March (51)
► February (17)
Followers

Watermark template. Powered by Blogger.
7.html

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: